Fortum kliešte

Na prvý pohľad to na nich nepoznáte. Ale Fortum kliešte sa nepotrebujú tváriť výnimočne. Stačí im, že výnimočné SÚ. Totiž spoľahlivejšie.

  • Absolútny apetít
  • Absolútny stisk
  • Absolútny útok
  • Fortum Atom
  • Čistá práca
  • Absolútna istota
  • Hunter. Lovecký inštinkt
Absolútny apetít
PÁKOVÉ ŠTIKACIE KLIEŠTE
Absolútny apetít

Pákové kliešte Fortum „3 v 1” sú prvé pákové kliešte, ktoré dovolia strihať roxor, oceľové laná a káble súčasne – a to všetko v profesionálnej kvalite.
Trojitý nadštandard.
Čepele vyrobené z chróm-vanádovej ocele 61CrV4, si napriek svojej vysokej tvrdosti zachovávajú pevnosť, ktorá výrazne prevyšuje normy ISO/DIN. Čepeľ noža na roxor je z jednej strany upravená patentovaným frézovaným drážkovaním, ktoré umožňuje o 30% ľahšie a rýchlejšie strihanie. Vďaka asymetricky brúseným čeľustiam na oceľové laná a káble je strihanie prekvapivo ľahké a neuveriteľne presné – a navyše sa zvyšuje odolnosť čepele voči opotrebovaniu.

Absolútny stisk
KLIEŠTE FORTUM
Absolútny stisk

Na prvý pohľad to na nich nespoznáte.
Ale Fortum kliešte sa nepotrebujú tváriť výnimočne. Stačí im, že sú spoľahlivejšie.

Väčšia tvrdosť. Rezné čeľuste klieští Fortum sú indukčne kalené na tvrdosť 58 až 62HRc. Jednotlivé časti čeľustí sú precízne frézované a ostria vybrúsené do maximálnej presnosti. Svojou geometriou umožňujú čisté odstrihnutie mäkkých aj tvrdých drôtov.
Väčšia spoľahlivosť. Väčšina modelov klieští Fortum má jedinečný šesť cípy otáčavý kĺb, ktorý na iných kliešťach nenájdete. Výrazne sa tým zvyšuje schopnosť klieští spoľahlivo a bezpečne prenášať aj vysoké sily.
Väčšia účinnosť. Dvojzložkové rukoväte klieští Fortum sú vyrobené s použitím upraveného PP plastu a mäkkej TPE gumy, ktorá poskytuje bezpečnejší, príjemnejší a účinnejší stisk.

Absolútny útok
BOČNÉ ŠTIKAČKY
Absolútny útok

Počúvame Vás a tak vieme, čo potrebujete.
Preto sme pre Vás vyrobili kliešte, ktoré Vám umožnia zvíťaziť nad vodičmi aj v obmedzenom priestore stále menších súčiastok.
Fortum Atom sú bočné štipačky s maximálne zúženými čeľusťami. Pustia Vás všade tam, kam sa potrebujete dostať.

Fortum Atom
BOČNÉ ŠTIKAČKY
Fortum Atom

Rukoväte bočných štikačiek Fortum Atom vybavené pružinkou umožňujú jednoduchšiu a rýchlejšiu prácu.

Čistá práca
ŠTIKAČKY NA KÁBLE
Čistá práca

Na elektrické káble sú kliešte krátke; od toho sú tu Fortum nožnice na káble. Tie dokážu ľahko prestrihnúť káble silné ako prst – rýchlo, presne a čisto, bez deformovania jednotlivých vodičov. Vďaka špeciálne tvarovanému ostriu budete môcť kábel aj vodiče nožnicami pohodlne odizolovať. A aby to nebolo všetko, pridali sme aj izoláciu rukovätí na 1000V.

Absolútna istota
SEGEROVÉ KLIEŠTE
Absolútna istota

Kliešte, ktorými sa dostane aj k tým najneprístupnejším krúžkom. Kliešte, na ktoré sa môžete spoľahnúť, že ak nimi chytíte krúžok, tak zostane tam, kde má - v kliešťach.

Segerové kliešte Fortum sú vyrobené zo špičkovej chróm-vanádovej ocele triedy 61CrV5. Majú pevné valcovo sústružené špičky brániace vykĺznutiu, štíhly tvar a protisklzové PVC rukoväte.
Jednoducho kliešte, na ktoré sa ako profesionál môžete absolútne spoľahnúť.

Hunter. Lovecký inštinkt
NASTAVITEĽNÉ KLIEŠTE
Hunter. Lovecký inštinkt

Geniálne jednoduchý mechanizmus kombinovaný s premyslenou konštrukciou a špičkovým materiálom (CrMoV oceľ s čeľusťami kalenými v oleji na vysokú tvrdosť). Nekonečné množstvo povolených závitov – bez nebezpečenstva preskočenia zámku!

Zámok klieští Fortum Hunter uvoľníte jednoduchým stiskom palca jednej ruky.