Kľúče Fortum

Kované z jedného kusu chróm-vanádovej ocele, ošetrené dvomi vrstvami niklu a jednou vrstvou chrómu. Kvalitou, pevnosťou a rozmermi plne odpovedajú normám ISO/DIN. Na dielenských kľúčoch toho nie je mnoho na zlepšovanie. Tak sme ich aspoň vyrobili dokonalé. A pridali sme jedinečné puzdro ForDure™ – pevné, ľahké a praktické.

Samostatnou kapitolu však predstavujú račňové kľúče, a hlavne kĺbové - s nimi poznáte pri práci jedinečnú voľnosť.

  • Absolútna voľnosť
  • Absolútna voľnosť
  • Univerzálna račňa
  • Absolútna účelnosť
  • Absolútne pohodlie
  • Absolútny stisk
  • Absolútne čeľuste
Absolútna voľnosť
RAČŇOVÉ KĽÚČE
Absolútna voľnosť

S račňovými kľúčmi Fortum poznáte ozajstnú slobodu pri práci. Nechajte ruku, nech si sama nájde najpohodlnejšiu polohu. Ostatné zariadi vynikajúca chróm-vanádová oceľ 61CrV5 so zvlášť kaleným ozubením račňového mechanizmu. Ku všetkým sadám dostávate hneď dva darčeky! Okrem multifunkčného držiaka navyše ešte pevné závesné puzdro z odolnej syntetickej tkaniny ForDure™.

Absolútna voľnosť
KĹBOVÉ RAČŇOVÉ KĽÚČE
Absolútna voľnosť

Vďaka kĺbovej hlave a 72 precíznym zubom s citlivosťou 5° zabudnete na obavy zo stiesneného priestoru.

Univerzálna račňa
KĹBOVÉ RAČŇOVÉ KĽÚČE
Univerzálna račňa

V kombinácii s Fortum adaptérmi sa Váš kľúč zmení na univerzálnu račňu. Jednoducho môžete pracovať zároveň s 1/4“, 3/8“ alebo 1/2“ orechmi či bitmi.

Absolútna účelnosť
KĽÚČE FORTUM
Absolútna účelnosť

Kované z jedného kusa chróm-vanádovej ocele, ošetrené dvoma vrstvami niklu a jednou vrstvou chrómu. Kvalitou, pevnosťou a rozmermi plne zodpovedajú normám ISO/DIN.
Na montážnych kľúčoch nie je toho na zlepšovanie mnoho. Tak sme ich aspoň vyrobili dokonalé. A pridali sme jedinečné puzdro ForDure™ - pevné, ľahké a praktické.

Dvojvrstvová odolná tkanina obšitá silným lemom. Vrecká z pevnej sieťoviny, v ktorých sa nedrží vlhkosť ani nečistota. Prehľadne vyznačené rozmery, oká po obvode na zavesenie vo Vašej dielni. Rýchle a bezpečné zbalenie pomocou suchého zipsu. ForDure™ - absolútne puzdro.

Absolútne pohodlie
L-KĽÚČE
Absolútne pohodlie

Kvalitu prirodzene očakávate. Imbusové a torxové L-kľúče Fortum sú preto vyrobené z ocele triedy S2, zakalené na tvrdosť HRC 60-62. My Vás však opäť chceme prekvapiť. Vyskúšajte náš jedinečný držiak, ktorý jedným pohybom premeníte na pevnú a praktickú rukoväť.

Absolútny stisk
NASTAVITEĽNÉ KĽÚČE
Absolútny stisk

Väčšia bezpečnosť. Patentované frézovanie spodnej čeľuste radikálne obmedzuje prešmykovanie, a tým aj ničenie matíc.
Väčšie rozovretie čeľustí. Až o 20% väčší rozsah čeľustí ako u konvenčných kľúčov rovnakých rozmerov.
Väčšie pohodlie. Vychýlenie čeľustí o 15° voči osi rukoväte znižuje únavu pri práci na najmenšiu možnú mieru.
Väčšia účinnosť. Kľúče Fortum sú vybavené asymetrickým (lichobežníkovým) závitom, ktorý umožňuje až o 60% lepšie dotiahnutie čeľustí. Zároveň bráni samovoľnému povoľovaniu a naopak zjednodušuje manipuláciu pri rozovieraní.

Absolútne čeľuste
KĽÚČ PRE INŠTALATÉROV
Absolútne čeľuste

Nastaviteľný kľúč ušitý na mieru inštalatérom. Okrem svojho neuveriteľného rozsahu 0-38mm je vybavený ultraštíhlymi kovanými čeľusťami z ocele 61CrV5, ktoré Vám spolu s malými rozmermi celého kľúča dovolia dostať sa do každej štrbiny.