Sady náradia, račne a hlavice

Fortum – renomovaný výrobca náradia špičkovej kvality s dlhoročnými skúsenosťami. Srdcom náradia Fortum sú prvotriedne materiály, spracované najmodernejšími technológiami. Všetky komponenty podstupujú niekoľkonásobné náročné záťažové testy – výsledkom je náradie spoľahlivé v akýchkoľvek podmienkach. A pretože sa na vývoji a konštrukčných riešeniach podieľajú ľudia, ktorí sú s náradím zvyknutí pracovať, mnohé z našich nástrojov prinášajú prekvapivé patentované vylepšenia, ktoré ako profesionál oceníte v praxi..

 • Absolútna oceľ
 • Väčšia šetrnosť
 • Väčšia odolnosť a prehľadnosť
 • Nezničiteľná račňa
 • Sady Industrial a Mechanic
 • Absolútna dielňa
 • Absolútna výdrž
 • Absolútne všetko povolené
 • Absolútny extrém
 • Priechodná račňa
 • Absolútna šetrnosť
 • Absolútny poriadok
Absolútna oceľ
VŠETKY MATERIÁLY
Absolútna oceľ

Materiály použité na výrobu náradia Fortum predstavujú úplnú špičku.

61CrV5 a 61CrV4 (označovaná tiež 6150 a 6140) je najvyššia trieda chróm-vanádovej ocele, kalená a povrchovo upravená matným tvrdochrómom pre dosiahnutie optimálnej povrchovej tvrdosti a odolnosti voči korozívnym vplyvom.

Chróm-vanád-molybdénová oceľ 60CrMoV18-5 je oceľ vlastnosťami podobná chróm-vanádovej oceli. Vďaka prímesi molybdénu je však tvrdšia a pevnejšia, používaná na vysoko zaťažované náradie, alebo jeho najnamáhanejšie časti.

Medzi legovanou oceľou najvyššej triedy vyniká svojimi vlastnosťami oceľ s označením S2. Svojimi vlastnosťami prevyšuje ako CrV, tak aj CrMoV oceľ. Použitím ďalších legovacích prvkov (nikel, molybdén, kobalt, titán) táto oceľ ponúka podstatne vyššiu pevnosť.

Väčšia šetrnosť
HLAVICE FORTUM
Väčšia šetrnosť

Profil DYNAMIC DRIVE™, charakteristický mierne zakrivenými vnútornými plochami stien orechu, prenáša pôsobiaci tlak z rohov matice na jej strany. V porovnaní s konvenčnými orechmi je tak omnoho šetrnejší, umožňuje uchopiť aj poškodené matice a zamedzuje vzpriečeniu matíc orecha.

Väčšia odolnosť a prehľadnosť
HLAVICE FORTUM
Väčšia odolnosť a prehľadnosť

Hlavy orechov Fortum sú odlievané z chróm-vanádovej ocele 61CrV5 a upravené na NCS strojoch, kalené v oleji a dokalené po obvode pre dosiahnutie optimálnej tvrdosti a pevnosti tenkostennej konštrukcie.

Všetky súčasti sád sú označené veľkým, dobre viditeľným značením veľkosti, nezmazateľne vypáleným laserom.

Nezničiteľná račňa
RAČNE FORTUM
Nezničiteľná račňa

Račňa je technicky najnáročnejšia a najnamáhanejšia súčasť sád náradia a akokoľvek kvalitnú ju vyrobíme, vždy existuje možnosť, že sa nadmerným zaťažením poškodí. S naším systémom „nezničiteľnej račne” Vám môžeme garantovať, že unavenému dielu Vašej obľúbenej račne vždy vrátime čerstvú silu – či už zadarmo v rámci záruky, alebo mimo záruku za zlomok pôvodnej ceny.

Sady Industrial a Mechanic
SADY HLAVÍC A RAČNE
Sady Industrial a Mechanic

Fortum Vám prináša dve typové rady sád, aby tak čo najlepšie zodpovedali charakteru Vašej práce. Sady Mechanic a Industrial sa nelíšia kvalitou, tá zostáva špičková – mení sa konštrukcia jednotlivých komponentov, zloženie a prevedenie kufrov.

račňa Mechanic
Precízne vybrúsených 72 zubov z ocele S2, výnimočná citlivosť kroku a tvarovaná rukoväť umožnia presnú a ľahkú prácu v každom priestore.

račňa Industrial
Maximálne funkčná konštrukcia, predĺžená rukoväť a masívne prevedený 48-zubový mechanizmus z ocele S2 - táto račňa je určená pre plné nasadenie sily.

Absolútna dielňa
SADY FORTUM MECHANIC
Absolútna dielňa

Fortum Mechanic sú sady pre profesionálne použitie v montážnej výrobe a v servisných dielňach. Tomu je plne prispôsobené zloženie jednotlivých typov a vysoká odolnosť materiálov.
V sadách Fortum Mechanic je výnimočná ergonomicky tvarovaná račňa, vykovaná z jedného kusa prvotriednej ocele 61CrV5, vybavená 72 cementovanými zubami z ocele S2, vďaka ktorým umožňuje citlivú prácu pri 5° vychýlení. Jej prehnutý tvar zaisťuje optimálny úchop a ochranu ruky pri práci v stiesnenom priestore motorov a pod.

Absolútna výdrž
SADY FORTUM INDUSTRIAL
Absolútna výdrž

Pre extrémne zaťaženie v priemyselnej sfére sú špeciálne navrhnuté sady Fortum Industrial. Taktiež pri týchto sadách sú všetky komponenty vyrobené zo špičkovej ocele 61CrV5 so zvláštnym vytvrdením exponovaných častí. Kľúčovým komponentom je však opäť masívna račňa: tá je pri sadách Fortum Industrial charakteristická 48 cementovanými zubami z ocele S2 a predĺženou rukoväťou, ktorá umožňuje ešte lepšie využitie Vašej sily pri ťažkom nasadení.

Absolútne všetko povolené
SADA GOXTREME
Absolútne všetko povolené

Profil Fortum MultiLock™, charakteristický dvanástimi zaoblenými vnútornými výstupkami, je možné použiť takmer na všetky známe typy skrutiek. V porovnaní s konvenčnými orechmi sa jednoduchšie nasadzuje, umožňuje uchopiť aj silne poškodené matice a zamedzuje vzpriečeniu matíc v orechu.
Šesť- aj dvanásťhranné matice, E-torxové hlavice, dvojitý E-torxový profil (XZN), atypické matice (SQ a pod.), ale aj obyčajná krídlovka a mnoho ďalších, vrátane palcových rozmerov. Ideálne na poškodené skrutky.

Absolútny extrém
FORTUM GOXTREME
Absolútny extrém

Revolučný systém priechodnej račne znamená koniec trápenia s príliš dlhými skrutkami. Oproti bežným sadám prináša Fortum GoXtreme nadštandardný rozsah od 10 do 24 mm a k tomu 48-zubový mechanizmus račne – s citlivosťou 7,5°!

Priechodná račňa
SADA GOXTREME
Priechodná račňa

Priechodnú račňu je možné použiť buď so špeciálnymi orechmi zo sady Fortum GoXtreme (A), alebo ju pomocou ¼“, či ½“ adaptéra so systémom Quick Release používať ako klasickú račňu s orechmi z bežných sád (B).

Absolútna šetrnosť
RÁZOVÉ HLAVICE
Absolútna šetrnosť

Disky z ľahkých zliatin vyžadujú šetrnú silu. A šetrný nástroj, ktorý do nich dosiahne. Vysoko kvalitná CrV-Mo oceľ špeciálnych nástrčných kľúčov Fortum, kovaná a tvrdená na HRc 58, si môže dovoliť ultratenkú stenu a vďaka nej aj odolný plastový poťah, ktorý zabráni nechcenému poškrabaniu disku.

Absolútny poriadok
VOZÍKY NA NÁRADIE
Absolútny poriadok

Profesionálne vozíky na náradie s dvojplášťovou oceľovou konštrukciou, ôsmimi masívnymi zásuvkami a radom premyslených detailov. Do Vašej dielne vnesú nielen dokonalý prehľad, ale aj dokonalý štýl.